در پی گرمی هوا و شیوع بیماری نیوکاسل در مرغداری ها

قیمت مرغ در بازار اصفهان گرانتر از نرخ مصوب

گوشت مرغ در بازار اصفهان گرانتر از نرخ مصوب اتحادیه به دست مصرف کنندگان می رسد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ درحالیکه نرخ  مصوب اتحادیه 14 هزار و 900 تومان است گوشت مرغ در بازار اصفهان به قیمت  15 هزار و 500 به فروش می رسد 

رییس انجمن صنفی کشتارگاه های صنعتی مرغ استان اصفهان، قیمت مرغ زنده را در کشتارگاه های صنعتی این استان 13 هزارو 970 تومان اعلام کرد و گفت: قیمت مصوب آن برای مصرف کننده هم 14 هزارو 900 تومان است.

این درحالیست که فروشندگان مرغ در بازار گوشت مرغ را به قیمت 15 هزارو 500 تومان بین  مصرف کنندگان توزیع می کنند.

حمیدرضا شیخان قیمت مرغ را در 9 مرداد 13 هزار و 700 تومان اعلام کرد و افزود: در پی گرمی هوا و شیوع بیماری نیوکاسل جمعیت زیادی از مرغ های پرورشی در مرغداری ها تلف شدند که این مهمترین عامل گرانی مرغ است.

وی توزیع روزانه مرغ را در بازار مصرف ازجمله مراکز فروش حدود 500 تن بیان کرد و گفت: درحال حاضر نهاده های طیور یارانه ای با ارز چهار و 200 تومانی تامین می شود وهیچ مشکلی برای تامین وجود ندارد.

رییس انجمن صنفی کشتارگاه های صنعتی مرغ استان اصفهان افزود: حدود هشت میلیون قطعه مرغ به طور میانگین در این استان جوجه ریزی شده که مصرف نهاده  هر جوجه پنج کیلوگرم در دوره رشد است که میزان مصرف دو سوم این نهاده ها  ذرت و یک سوم سویا است.

در 18 واحد کشتارگاه صنعتی فعال در استان اصفهان از  برترین  تولیدکنندگان مرغ کشور روزانه 600 تن مرغ تولید می شود که مازاد برمصرف آن به استان های مرزی ارسال می شود.