کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان گفت: دمای هوای شهر اصفهان امروز در گرم‌ترین ساعات روز به 40 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.
دمای اصفهان دوباره به 40 درجه رسید

ابراهیم هنرمند امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان اینکه بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتاً پایدار بر روی استان طی 3 روز آینده است، اظهار کرد: بر این اساس در اکثر مناطق استان، آسمان صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان در ادامه افزود: از فردا در مناطق غرب و جنوب استان افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه در اکثر مناطق استان طی 24 ساعت آینده، دمای هوا در اکثر مناطق استان یک تا 2 درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد داشت، اعلام کرد: دمای هوای شهر اصفهان امروز در گرم‌ترین ساعات روز به 40 درجه سانتی‌گراد و فردا در سردترین ساعات روز به 25 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

هنرمند در پایان عنوان کرد: طی 24 ساعت آینده، سردترین نقطه استان بویین‌میاندشت با 10 درجه سانتی‌گراد و گرم‌ترین نقطه استان خوروبیابانک با 44 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

توصیه‌های کشاورزی

غلامرضا خاکیان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان به کلیه باغداران استان توصیه کرد: مبارزه با نسل سوم کرم سیب با سموم مناسب توصیه شده انجام شود، همچنین برداشت محصولات باغی در ساعات خنک روز انجام و بلافاصله بعد از برداشت به محل سایه و خنک منتقل شوند.

دبیر هواشناسی کشاورزی در ادامه خاطرنشان کرد: کشاورزان با توجه به استمرار و ماندگاری درجه حرارت بالای هوا، نسبت به تنظیم دور آبیاری مزارع، باغات و فضاهای سبز شهری اقدام کنند.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به فراهم بودن شرایط حریق، گردشگران، روستاییان و مرتع‌داران از روشن کردن آتش در سطح عرصه‌های منابع طبیعی استان جداً خودداری کنند و در صورت مشاهده حریق مراتب را با تلفن شبانه‌روزی رایگان 1504 اطلاع دهند.