کلاهبرداری با عنوان آگهی فروش خودروهای خارجی

رئیس پلیس فتا اصفهان گفت: فردی که با درج آگهی فروش خودرو‌های خارجی با قیمت زیر بازار در سایت از شهروندان با دریافت بیعانه کلاهبرداری می‌کرد، توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: با دریافت مرجوعه قضایی مبنی بر کلاهبرداری در سایت تیمی از کارشناسان و کاراگاهان زبده پلیس فتا برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

سرهنگ مرتضوی افزود: در بررسی اظهارات شکات مشخص شد که همه آن‌ها با یک روش کلاهبرداری در پی درج تبلیغات یک دستگاه خودرو ماکسیما در سایت  با قیمت پایین بلافاصله با فرد فروشنده تماس گرفته و برای از دست ندادن معامله فوراً مبلغ ۳۰ میلیون ریال را به صورت کارت به کارت به حساب وی واریز کرده که به محض واریز پول به حساب، فرد کلاهبردار خود را از دسترس خارج و آگهی وی نیز از روی سایت  برداشته می‌شود.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات در فضای سایبر متهم را که جوانی ۲۶ ساله به نام سعید است را شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیر کردند.

مرتضوی ادامه داد: در ادامه تحقیقات مشخص شد طی چهار ماه گذشته مبلغ ۱۶ میلیون ریال بابت بیعانه‌های آگهی جعلی به حساب این فرد شیاد واریز شده است. 

رئیس پلیس فتا اصفهان با اشاره به ادامه تحقیقات برای کشف دیگر جرائم احتمالی متهم از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه آگهی فروش در بستر اینترنت و سایت‌های پر طرفدار واسطه گر اینترنتی  پس از مشاهده کالا یا خدمات انجام شده، در تکمیل فرایند از بستر حقیقی و فیزیکی استفاده کنند.

این مقام مسئول خبر داد : متهم مذکور تحت تعقیب استان‌های مختلف بوده و دارای شکات زیاد در سطح کشور می‌باشند لذا خواهشمند است در صورتی که کسی با این شیوه کلاهبرداری متضرر شده است با شماره تلفن ۰۳۱۲۱۸۲۵۰۱۶ تماس حاصل فرمایید.