به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در بهار 1397، نزدیک به 113 میلیون سفر انجام شده است که نسبت به بهار 1396، حدود 9.3 درصد افزایش داشته است، همچنین مرکز آمار اعلام کرد که اصفهان بعد از خراسان رضوی، مازندران، تهران و فارس بیش از سایر استان‌ها در جذب گردشگر موفق بوده است.

نکته قابل توجه خشک بودن رگ حیاتی اصفهان در نوروز 97 بود و خبر خوب برای مسافران و شهروندان اصفهانی جاری شدن دوباره زاینده‌رود در نوروز 98 است، پس می‌توان افزایش گردشگر در اصفهان را به راحتی پیش‌بینی کرد؛ اگر شما جزو کسانی هستید که هنوز به اصفهان سفر نداشته‌اید و یا شهروندی از استان اصفهان هستید که هنوز فرصت بازدید از جاذبه‌های گردشگری این شهر را نداشته‌اید توصیه می‌شود فرصت تعطیلات نوروز را از دست ندهید و به مرکز برانید!

یکی از دلایلی که اصفهان را در طول تاریخ تاکنون مبدأ تحولات قرار داده مرکزیت آن است که تقریباً در نقشه‌های حکومت‌های مختلف وسط ایران قرار گرفته، همین موضوع می‌تواند برای مسافران نوروزی در شهرهای مختلف که تمایل به مسافرت طولانی ندارند دلیلی برای انتخاب اصفهان به عنوان مقصد سفر باشد.

گام بعدی انتخاب دیدنی‌های شهر گنبدهای فیروزه‌ای است، شاید همه مردم ایران نام میدان امام را شنیده باشند و حتماً در سفر به اصفهان از آن دیدن کنند اما ناژوان، سیتی‌سنتر، کوه آتشگاه، کلیسای وانک و حمام علی‌قلی‌اقا را خیلی از اصفهانی‌ها هم هنوز ندیده‌اند.

موضوع بعدی در سفر انتخاب خوردنی‌هاست، چه بهتر که غذا، غذای خاص آن شهر باشد و طعم جدید، تجربه به یاد ماندنی را در ذهن انسان به یادگار بگذارد؛ بریانی اصفهان هم مانند میدان امام معروف شده اما اگر به اصفهان سفر کردید خورشت ماست و کله‌جوش را هم می‌توانید در رستوران‌های سنتی پیدا کنید و از آن‌ها لذت ببرید.