قابل توجه دخترانی به نام "معصومه" و پسرانی به نام "رضا"

همزمان با دهه کرامت، گردشگرانی که دارای نام‌های مقدس "رضا" و "معصومه" هستند می‌توانند به‌صورت رایگان از بیش از 500 بنای تاریخی تحت پوشش میراث فرهنگی اصفهان بازدید کنند.
 
به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، فریدون اللهیاری ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: با عنایت به تشکیل ستاد برگزاری دهه کرامت استان اصفهان، این اداره کل، همگام با سایر نهادها و ارگان‌ها برنامه‌های متنوعی را در راستای برگزاری هرچه بهتر این دهه اجرا خواهد کرد و یکی از این برنامه‌ها، آذین‌بندی بناهای شاخص تاریخی در سطح شهر اصفهان است.
 
وی ادامه داد: گالری‌های صنایع‌دستی این اداره کل آماده برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی ویژه مددجویان و توان‌خواهان مجموعه‌هایی چون کمیته امداد و اداره کل بهزیستی استان است و همچنین با عنایت به هماهنگی‌های به عمل آمده و با توجه به شروع فصل تابستان، این اداره کل، آموزش صنایع‌دستی ویژه مددجویان و توان‌خواهان تحت پوشش را نیز آغاز خواهد کرد.
 
اللهیاری با اشاره به سایر برنامه‌های فرهنگی این اداره کل در دهه کرامت گفت: همکاری در برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) در کنار پل تاریخی خواجو و همچنین آموزش راهنمایان تور در راستای ارائه یک بسته فرهنگی به گردشگران خارجی جهت معرفی دهه کرامت و ویژگی‌های این دوره تاریخی و مذهبی و همچنین اجرای برنامه‌های فرهنگی در مساجد تاریخی تخت نظارت این اداره کل به ویژه مسجد امام(ره) ویژه آشنایی گردشگران خارجی با زندگی امام رضا(ع)، از دیگر برنامه‌های فرهنگی اداره کل در دهه کرامت است.
 
وی خاطر نشان کرد: با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده، کلیه گردشگرانی که دارای نام‌های مقدس "رضا" و "معصومه" هستند می‌توانند با ارائه کارت شناسایی به‌صورت رایگان در طول این دهه از بیش از 500 بنای تاریخی استان اصفهان بازدید کنند.